Kino w MBP Email

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.1. Czwartek, 22 sierpnia, godz. 17:00 – Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od środy 14 sierpnia.
Rok produkcji: 2018
Reżyser: Barry Jenkins
Czas: 1 godz. 57 min.
Lata siedemdziesiąte XX wieku. Poruszająca, ponadczasowa love story o nierozerwalnych miłosnych więziach łączących dwoje ludzi, w tle której obserwujemy historię  Afroamerykańskiej rodziny. Jest to opowieść widziana oczami dziewiętnastoletniej Tish, zakochanej w swym narzeczonym, artyście – Alonzo, znanym jako Fonny. Oboje dorastali w swym towarzystwie, tak rodziła się ta niezwykła miłość. Tyle że Fonny zostaje niesłusznie aresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił...

2. Czwartek, 29 sierpnia, godz. 17:00 – Familijny, Fantasy – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 22 sierpnia.
Rok produkcji: 2019
Reżyser: Tim Burton
Czas: 1 godz. 52 min.
Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku zatrudnia byłego artystę, Holta Farriera do opieki nad nowonarodzonym słonikiem, wyśmiewanym z powodu ogromnych uszu. Kiedy jednak okazuje się, że słonik potrafi latać, cyrk zaczyna odnosić niezwykłe sukcesy. Bohaterowie na swojej drodze spotykają rzutkiego przedsiębiorcę V.A. Vandevere'a, który chce uczynić słonia główną atrakcją niesamowitego parku rozrywki o nazwie Dreamland. Bohater odnosi tam spektakularne sukcesy, występując u boku zjawiskowej mistrzyni akrobacji, Colette Marchant. Sielanka trwa do czasu, kiedy Holt odkrywa, że pod magiczną powłoką Dreamlandu kryją się mroczne sekrety.

3. Czwartek, 5 września, godz. 17:00 – Biograficzny, Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 29 sierpnia.
Rok produkcji: 2018
Reżyser: Robert Zemeckis
Czas: 1 godz. 56 min.
Laureat Oscara Robert Zemeckis zaprasza na śmiałą, cudowną i ponadczasową – a przy tym prawdziwą - opowieść o człowieku, który pokonując swoje ograniczenia odkrywa, że wyobraźnia artysty potrafi odnowić ludzkiego ducha.
Kiedy po brutalnym ataku bohater budzi się połamany i bez pamięci, nikt nie spodziewa się, że wróci do zdrowia. Zbierając okruchy wspomnień ze swego dawnego i nowego życia, skrupulatnie tworzy swój cudownie fantastyczny świat, w którym zbiera siły, aby odnieść sukces w świecie rzeczywistym. Jego zaskakująca instalacja artystyczna staje się hołdem dla silnych kobiet, które wspierają go w tej podróży.

4. Czwartek, 12 września, godz. 17:00 – Fantasy, Akcja – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 5 września.
Rok produkcji: 2019
Reżyser: David F. Sandberg
Czas: 2 godz. 12 min.
Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku tytułowego bohatera wystarczy wypowiedzieć jedno słowo, wówczas ten sprytny nastolatek zmienia się w dorosłego superbohatera, a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja.
Postać, która w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętą w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Bohater poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła.

5. Czwartek, 26 września, godz. 17:00 – Musical,Przygodowy, Baśń – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 19 września.
Rok produkcji: 2019
Reżyser: Guy Ritchie
Czas: 2 godz. 8 min.
Najnowsza ekranizacja dobrze znanej wszystkim bajki. Chłopak o czystym sercu dostaje propozycję od potężnego wezyra, by znalazł dla niego tajemniczą lampę...

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.