Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 23 maja, godz. 18:00 – Thriller – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 16 maja.
Reżyser: Steven Knight
Czas:
1 godz. 46 min.
Bohater filmu po rozwodzie osiadł na prowincji i żyje z organizacji turystycznych połowów dla amatorów wędkarstwa. Jego spokój zakłóca pojawienie się byłej żony, gdy ta prosi go o pomoc. Kobieta ma już dość życia ze swoim nowym, impulsywnym mężem . Chce, by jej eks zabrał go w morze, a następnie zostawił rekinom na pożarcie. Czy dawne uczucie jest na tyle silne, by mężczyzna uległ prośbie zabójczo pięknej kobiety? Jaki jest prawdziwy cel uknutej przez nią intrygi?

2. Czwartek, 30 maja, godz. 18:00 – Komedia kryminalna – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 23 maja.
Reżyser: David Lowery
Czas: 1 godz. 33 min.
To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Bohater wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

3. Czwartek, 6 czerwca, godz. 17:00 – Biograficzny, Musical – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 30 maja.
Rok produkcji: 2017
Reżyser: Michael Gracey
Czas: 1 godz. 45 min.
Oryginalny musical, który ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Film ukazuje historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową.

4. Środa, 12 czerwca, godz. 17:00 – Animacja, Familijny, Komedia – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 6 czerwca.
Reżyser: Rich Moore, Phil Johnston
Czas: 1 godz. 52 min.
Akcja filmu przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata internetu. Przy czym nie ma ostatecznej pewności, czy internet przetrwa demolkę głównego bohatera...

Czarny charakter gry wideo wraz z przyjaciółką stawiają wszystko na jedną kartę i wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę. Zagubieni w nieznanym świecie bohaterowie zdają się w swojej wędrówce na internetową społeczność, w tym twórcę stron internetowych i biznesmena.

5. Czwartek, 27 czerwca, godz. 17:00 – Dramat, Kryminał – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od piątku 21 czerwca.
Reżyser:
George Tillman Jr.
Czas:
2 godz. 13 min.
Bohaterka nieustannie balansuje między dwoma światami: biedną, w przeważającej części czarną dzielnicą, w której mieszka a bogatą, w większości białą szkołą, do której uczęszcza. Chwiejna równowaga między tymi światami zostaje nieodwołalnie zakłócona, gdy staje się świadkiem, jak policjant śmiertelnie rani jej najlepszego przyjaciela z dzieciństwa. W obliczu presji ze strony społeczności, musi odnaleźć swój własny głos i stanąć w obronie wszystkiego, co uważa za słuszne.

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.