2014.05.16 MTH: prof. Ryszard Kaczmarek "I Wojna Światowa" Email

Wykład prof. Ryszarda Kaczmarka o I Wojnie Światowej

Mikołowskie Towarzystwo Historyczne zaprasza 16 maja 2014 r. o godz. 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie na wykład prof. Ryszarda Kaczmarka poświęcony I Wojnie Światowej, a zwłaszcza udziałowi śląskich żołnierzy w walkach toczonych przez armię niemiecką.
W związku z 100. rocznicą wybuchu I wojny pragniemy utrwalić w formie elektronicznej, znajdujące się w posiadaniu mieszkańców pamiątki, zwłaszcza zdjęcia, dotyczące tego okresu, które stanowić będą w przyszłości część kolekcji tworzonej we współpracy z prof. R. Kaczmarkiem, Instytutem Pamięci Narodowej oraz Śląską Biblioteką Cyfrową. Powstała kolekcja będzie również wykorzystana przy organizacji mającej powstać wystawy.
Wszystkie osoby, które posiadają pamiątki z okresu Wielkiej Wojny i chciałyby się nimi podzielić (wypożyczyć celem skopiowania), prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 501 560 677 lub o kontakt mailowy z Adrianem Jojko Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek profesora Kaczmarka w promocyjnych cenach