Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 15 luty, godz. 18:00 – Animacja, Komedia, Akcja wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 8 lutego.

Reżyser: Charlie Bean, Paul Fisher, Bob Logan
Czas: 1 godz. 40 min.
Zielony Ninja (Loyd) oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy, dowodzeni przez mistrza kung-fu Wu, muszą stanąć do walki o Miasto. A ich przeciwnikiem będzie nie kto inny jak zły Lord - najgorszy gość wszech czasów i jednocześnie ojciec samego Lloyda.

2. Czwartek, 22 luty, godz. 18:00 – Familijny, Komedia wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 15 lutego.

Lasse Hallström
1 godz. 40 min.
Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

3. Czwartek, 1 marzec, godz. 18:00 – Thriller – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 22 lutego.

Taylor Sheridan
1 godz. 51 min.
Pracujący na terenie indiańskiego rezerwatu lokalny tropiciel znajduje w pokrytych śniegiem leśnych ostępach zwłoki nastoletniej dziewczyny. Przed śmiercią ofiara została brutalnie zgwałcona. Na miejsce zbrodni przybywa młoda agentka FBI. Jest niedoświadczona, nie zna ludzi, a miejscowi nie ufają obcym, tym bardziej "białym". Czy korzystając z pomocy tropiciela uda się jej skłonić do mówienia zamkniętą indiańską społeczność i odnaleźć sprawców, zanim sypiący śnieg zatrze wszystkie ślady?

4. Czwartek, 8 marzec, godz. 18:00 – Melodramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 1 marca.

Justin Chadwick
1 godz. 47 min.
Rok 1637, Amsterdam. Młoda i piękna bohaterka zostaje wydana za mąż za majętnego kupca. Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny człowiek interesu zamawia u znanego malarza portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną damą i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Młodzi kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Jego realizacja prowadzi do porywającego i niespodziewanego zakończenia tej historii.

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.