Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 25 kwietnia, godz. 18:00 – Biograficzny, Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 18 kwietnia.
Rok produkcji:
Reżyser:
Damien Chazelle
2 godz. 21 min.
Historyczna opowieść o misji NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek. Film skupia się na życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969. Jest to wstrząsająca, opowiedziana w pierwszej osobie historia na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Zapis trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości.

2. Czwartek, 9 maja, godz. 18:00 – Dramat, Muzyczny – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 2 maja.
Reżyser: Bradley Cooper
2 godz. 15 min.
Nowe spojrzenie na historię nieszczęśliwej miłości. Doświadczony muzyk odkrywa usiłującą przebić się piosenkarkę i zakochuje się w niej. Artystka była już gotowa porzucić marzenia o wielkiej karierze, jednak bohater namówił ją jednak na występy. Teraz, choć zawodowo gwiazda pnie się na szczyt, związek tych dwojga stacza się w dół, ponieważ mężczyzna nieustannie walczy ze swoimi demonami.

3. Czwartek, 16 maja, godz. 18:00 – Animowany – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 9 maja.
Rok produkcji: 1994
Reżyser: Rob Minkoff, Roger Allers
1 godz. 29 min.
Ponadczasowa opowieść o dorastaniu, odwadze, miłości i przyjaźni. Targany niesłusznymi wyrzutami sumienia po śmierci ojca mały lew skazuje się na wygnanie, rezygnując z przynależnego mu miejsca na czele stada. Znakomita okazja by przypomnieć sobie klasyczną wersję, przed nadchodzącą nową ekranizacją słynnej, kultowej już bajki.

4. Czwartek, 23 maja, godz. 18:00 – Thriller – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 16 maja.
Reżyser: Steven Knight
1 godz. 46 min.
Bohater filmu po rozwodzie osiadł na prowincji i żyje z organizacji turystycznych połowów dla amatorów wędkarstwa. Jego spokój zakłóca pojawienie się byłej żony, gdy ta prosi go o pomoc. Kobieta ma już dość życia ze swoim nowym, impulsywnym mężem . Chce, by jej eks zabrał go w morze, a następnie zostawił rekinom na pożarcie. Czy dawne uczucie jest na tyle silne, by mężczyzna uległ prośbie zabójczo pięknej kobiety? Jaki jest prawdziwy cel uknutej przez nią intrygi?

5. Czwartek, 30 maja, godz. 18:00 – Komedia kryminalna – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 23 maja.
Reżyser: David Lowery
Czas: 1 godz. 33 min.
To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Bohater wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.