Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 30 marca, godz. 18:00 – Thriller, Akcja - wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 23 marca.
Rok produkcji: 2016
Reżyser: Ron Howard
Czas: 2 godz. 1 min.
Trzecia część sagi o przygodach profesora Roberta Langdona.
Tym razem światowej sławy specjalista w dziedzinie symboli, budzi się w szpitalnym łóżku we Florencji.
Nie wie gdzie się znajduje, jak tam trafił - po prostu nic nie pamięta. W swojej marynarce znajduje
tajemniczy przedmiot. Nie jest jednak w stanie go dokładnie zbadać, bo ktoś usiłuje go zabić.
W dużym pośpiechu ucieka ze szpitala. Towarzyszy mu młoda lekarka. Razem z nią spróbuje rozwikłać kolejną
zagadkę podążając śladem zawartych w słynnym poemacie Dantego.

2. Czwartek, 6 kwietnia, godz. 18:00 – Dramat - wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 30 marca.
Rok produkcji:
Reżyser:
Derek Cianfrance
Czas:
2 godz. 10 min.

Bohater wojenny przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Za namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

3. Wtorek, 11 kwietnia, godz. 18:00 – Fantasy, Familijny - wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 6 kwietnia.
Rok produkcji:
Reżyser:
Spielberg Steven
Czas: 1 godz. 55 min.
Porywająca opowieść o małej dziewczynce z sierocińca i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. W środku nocy, gdy wszyscy ludzie śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Takie historie od dziecka słyszała rezolutna dziesięciolatka o imieniu Sophie. Nic więc dziwnego, że kiedy dziewczynka pewnej nocy nie mogła zasnąć, wygramoliła się z łóżka, założyła okulary i wychyliła przez okno, by ujrzeć świat w poświacie księżycowego blasku. Znana jej dobrze ulica dziś wyglądała jakoś inaczej…
Nagle z cienia wynurzyło się coś ogromnego i zaczęło zmierzać w jej kierunku.
Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.