Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 27 czerwca, godz. 17:00 – Dramat, Kryminał – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od piątku 21 czerwca.
Rok produkcji: 2018
Reżyser:
George Tillman Jr.
Czas:
2 godz. 13 min.
Bohaterka nieustannie balansuje między dwoma światami: biedną, w przeważającej części czarną dzielnicą, w której mieszka a bogatą, w większości białą szkołą, do której uczęszcza. Chwiejna równowaga między tymi światami zostaje nieodwołalnie zakłócona, gdy staje się świadkiem, jak policjant śmiertelnie rani jej najlepszego przyjaciela z dzieciństwa. W obliczu presji ze strony społeczności, musi odnaleźć swój własny głos i stanąć w obronie wszystkiego, co uważa za słuszne.

2. Czwartek, 4 lipca, godz. 17:00 – Akcja, Sci-Fi – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 27 czerwca.
Rok produkcji: 2018
Reżyser: Travis Knight
Czas: 1 godz. 53 min.
Rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż Robot znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie, dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Na wspomnianym złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Robota. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że nie jest on zwykłym żółtym "garbusem".

3. Czwartek, 11 lipca, godz. 17:00 – Animacja, Familijny, Przygodowy – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 4 lipca.
Rok produkcji: 2019
Reżyser: Dean DeBlois
Czas: 1 godz. 44 min.
Film jest opowieścią o dojrzewaniu, szukaniu odwagi w obliczu nieznanego, a także o tym, jak trudno rozstać się z kimś bardzo bliskim. To, co zaczęło się jako niespotykana przyjaźń miedzy dorastającym Wikingiem i budzącym strach smokiem z gatunku, przerodziło się w trylogię obejmującą całe ich życie. Nieoczekiwane pojawienie się smoczycy zbiega się z najmroczniejszym okresem w dziejach ich osady, więc główni bohaterowie muszą wyruszyć na wyprawę do ukrytego świata, istniejącego wyłącznie w mitach.

4. Czwartek, 18 lipca, godz. 17:00 – Dramat, Komedia – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 11 lipca.
Rok produkcji:
Reżyser: Peter Farrelly
Czas: 2 godz. 10 min.
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

5. Czwartek, 25 lipca, godz. 17:00 – Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 18 lipca.
Rok produkcji:
Reżyser: Peter Hedges
Czas: 1 godz. 43 min.
Gdy Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena, który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że jego wizyta może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.